Tak jak podejrzewałem, tłumaczenie nieukończonego fika ma pewne wady. Jedną z nich jest to, że autor może wpierw uznać, że będzie poprawiał poprzednie rozdziały, aby niedługo potem zrobić sobie przerwę w owym poprawianiu i pisać kolejne. I tak właśnie stało się w tym przypadku. W związku z tym, drodzy czytelnicy, daję wam teraz dwie możliwości:


– w aktualizacjach nastąpi kolejna dłuższa przerwa, a kolejne rozdziały pojawią się za mniej-więcej-nie-wiadomo-kiedy-podejrzewam-że-w-lutym

– stopniowo pojawią się rozdziały od XVI do XXIV w wersjach nie poprawionych. Rozdział XXV na pewno ukaże się dopiero po poprawkach z powodu <spoiler>.

Piszcie w komentarzach wasze propozycje. Po tygodniu zobaczę, która wersja zdobyła więcej głosów i podążę za wolą ludu. Pozdrawiam!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someone

11 myśli nt. „

 1. Flutterlie

  Niepoprawione. Poprawki zawsze możesz wprowadzić później, a kolejnej dłuższej przerwy nie wytrzymam. Tak właściwie, to do ilu jeszcze rozdziałów będą wprowadzane poprawki?

  Odpowiedz
  1. aTOM

   Autor zaczął je wprowadzać po publikacji rozdziału 29, ale najwięcej zmian pojawia się w częściach od 1 do 20.

   Widzę, że póki co jedna opcja jest zdecydowanie na prowadzeniu, tak jak się spodziewałem. Ech, nie będzie wolnych niedziel dla tłumacza:P

   Odpowiedz
  2. Flutterlie

   Czyli jeszcze trochę tych poprawek nas czeka…

   I tak do XXV rozdziału masz większość przetłumaczone :). Poza tym, ten fanfic jest naprawdę świetny (osobiście mój ulubiony), więc nic dziwnego, że ludzi chcą więcej ;). Tak w ogóle, to dzięki, że nadal tłumaczysz Crisis, mimo wszelkich trudności – wiele osób szybko by się poddało przy takim bałaganie.

   Odpowiedz
 2. Henryk Sclaveni

  Skoro autor postanowił pisać dalej i olać poprawianie to Wam proponuję zrobić to samo. Widocznie zmiany nie są aż tak istotne, a nawet jeśli to tylko zmotywuje to ludzi do przeczytania całości jeszcze raz od początku.

  Odpowiedz
  1. aTOM

   Główna oś fabularna pozostaje bez zmian, dodawane są jedynie pewne „smaczki”. Autor modyfikuje rozdziały, bo chce podkreślić charaktery bohaterów czy pewne zależności między nimi. I udaje mu się to bardzo dobrze, bo wg. mnie naprawdę widać różnicę pomiędzy tym co było, a tym co jest aktualnie w rozdziałach I-XV.

   Odpowiedz
  2. arek

   A tak btw to kiedy dostaniemy kolejny rozdział?Nie żebym Cie pospieszał czy coś,ale ten fanfik jest taki totalnie fajny(Jakby to Inspid powiedziała).

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *