No i stało się.

Póki co ta informacja jest jeszcze nieoficjalna, ale: odcinek „Spike at your service” jest najpewniej punktem, w którym kończy się kanon, a zaczyna alternatywny świat CRISIS.

I tyle! Pozostałe rzeczy zostają bez zmian! Za niedługo ukaże się nowy rozdział tłumaczenia, więc… do napisania!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someone

13 myśli nt. „

 1. Flutterlie

  Nie „Spike at your service” a „Keep Calm And Flutter On”.
  Trochę szkoda, ale z drugiej strony nie zmienia to faktu, że fanfic jest świetny i może zostać jednym z kultowych – w końcu Past Sins też nie jest zgodny z kanonem, a jest to jeden z najbardziej znanych ficów.
  A na nowy rozdział czekam z niecierpliwością 🙂

  Odpowiedz
  1. aTOM

   Chodziło bardziej o to, że po odcinku „Spike…” następują wydarzenia z C:E. Może trochę niejasno napisałem, mój błąd. Tak to jest, jak się tłumaczy na szybko słowa jednego z korektorów Ganona.

   Odpowiedz
  2. Flutterlie

   Ach, to przepraszam, nie zrozumiałam.
   I mam jedno pytanie: w „Dzienniku tłumacza” jest napisane, że XXV rozdziale nastąpi przerwa w aktualizacjach. Dlaczego? Pamiętam, że pisałeś kiedyś, że zostają wprowadzone jakieś zmiany… Ale są one aż tak istotne?

   Odpowiedz
  3. aTOM

   Będą to takie same zmiany, jakie zostały wprowadzone w częściach I-XV: wyrzucenie zbędnego wodolejstwa, podkreślenie charakterów części postaci itp. Część będzie dość istotna, jak choćby podgląd na magię z rozdziału XIX.

   Przerwa nastąpi, bo mniej więcej właśnie wtedy zaczną się poprawki.

   W zamian za tę nieco dłuższa przerwę, otrzymacie potem pozostałe części niemal hurtem. A przynajmnije postaram się, aby się tak stało 🙂

   Odpowiedz
 2. Trigen Aladar

  A ma to jakieś znaczenie? mimo tego, dla mnie ten fanfic nadal jest Best of the best, czekam z niecierpliwością na następny rozdział,

  @aTOM dziękuje ci bardzo, dziękuje że tłumaczysz tego fanfica, oraz dziękuje też wszystkim innym którzy tłumaczą fanfice na nasz język, dla nas laików którzy nie potrafią się nauczyć angielskiego, jesteście bez cenni,
  Dziękuje wam.

  Odpowiedz
 3. Henryk Sclaveni

  Cóż wygląda na to, że moje przewidywania jak zwykle się sprawdziły „TWITCHY TWITCH!” i Crisis przestał być kanoniczny, chyba że …

  … zawsze jest jakieś ale, prawda?
  Jeśli autor Crisisa sprawi że MEAN6 staną się dobre (co już się dzieje) i tym samym udowodni, że Chaos nie musi przeszkadzać dobru, to można by ewentualnie uznać, że fabuła najnowszego odcinka dzieje się po wydarzeniach z Crisis’a. Oczywiście na 100% kolejne odcinki to obalą, choćby ze względu na brak ULTRA POWERS, ale cóż… na razie da się na siłę to dopasować.

  Odpowiedz
  1. aTOM

   Ciekawa koncepcja, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę teorie Gilderoya o istnieniu takiej rzeczy, jak Chaotyczna magia Światła czy Praworządna magia Ciemności. Mogłoby to być także nawiązanie do systemu 9 charakterów z AD&D – tam były postacie chaotyczne dobre (choćby taki Drizzt).

   Czasami odnoszę wrażenie, że Ganon ma wtyki w Hasbro, bo już niejedną rzecz obrócił na swoją korzyść. Że o przypadkowym nawiązaniu do jednego ze strojów Pinkie w rozdziale XXIV nie wspomnę. Pytanie tylko, czy tym razem też mu się uda.

   Więcej nie powiem. Bo spoilery.

   Odpowiedz
  1. aTOM

   Heh, racja, bo większość z nich to część zmian, które dopiero będą wprowadzone. Np. magia Starlight będzie odniesieniem do magii Sombry (podobny schemat kolorystyczny), Twilight zna się na zaklęciach grawitacji, więc będzie mogła poradzić sobie lepiej walcząc przeciwko Grayscale, itp.

   Nawiązanie do stroju Pinkie pojawi się w rozdziale XXIV. Niemal padłem ze śmiechu, jak ujrzałem to później w samym serialu, bo ubiór się różnił dosłownie jednym szczegółem.

   O takiej sprawie, jak rodzice Applejack też chyba wspominać nie muszę. Gdyby w serialu okazało się, że jednak żyją, mogłoby to poważnie wpłynąć na kreację jej postaci.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *