34 myśli nt. „

 1. Poppi379

  Co powinnam zapamiętać z rozdziału:
  < Tu_wstaw_dużo_istotnych_faktów_ dla_fabuły >
  Co zapamiętałam:
  Toalnie nawalona Velvet <3
  Mean 6 dowiedziało się o swoim pochodzeniu (uwielbiam takie momenty w książkach)<3
  D’aaaaaaaaw mean 6 się kocha i Rodzinny przytulas i Velvet i… i… HNNNGGGGGGG <3

  PS. No i w końcu nikt nie mówił, że nie mogę się uczyć na sprawdzian z FRANCUSKIEGO czytając CRISIS 😀

  Odpowiedz
 2. Henryk Sclaveni

  Dlaczego mój mózg podąża zgodnie z logiką Silvertongue’a? Zaczynam się siebie bać. Dlaczego? Nie lubię sam siebie cytować, ale:
  „Tak więc moim zdaniem celem Silvertongue’a jest zdobycie mocy. Mocy większej niż potęga samej Nihilii. Już teraz posiada oko, które pewnie łączy go z Pustką i umożliwia korzystanie z jej magii. Kto wie jakiego rodzaju magii chce jeszcze? Z jakichś powodów ściga M6 i chce je żywe. Może, aby władać jednocześnie światłem i ciemnością? Nie wiem dokładnie co planuje zrobić, ale ja bym na jego miejscu znalazł sposób na stanie się alicornem czy coś w ten deseń. Jednym zdaniem. Ten gość nie jest po stronie żadnej bogini czy obozu, tylko po swojej stronie.”

  So creepy.

  Odpowiedz
 3. Mizore

  W pewnym momencie aż się wzruszyłam, kiedy one przyjmowały do wiadomości, że są kopiami ._.
  To było smutne D:

  … Normalnie narysuję tego przytulasa XD

  Odpowiedz
 4. Alcyone Meissa

  Wreszcie… To jeden z czterech moich ulubionych rozdziałów.
  Chodzi mi o dynamikę charakterów mean6, zwłaszcza Havocwing. I moja uwage zwróciły szcególnie dwa teksty Silvertongue’a, jeden właśnie do Havoc, drugi do Curie.
  Czysta zajedwabistość

  Odpowiedz
  1. aTOM

   Jeśli chodzi o rozwój postaci, to ten rozdział faktycznie króluje. Zwłaszcza przemiana Havocwing w (wait for it!) Familywing jest arcyciekawa, biorąc pod uwagę dodatkowo jej porównanie z Fluttershy. Żółciutka jest tą, za którą zawsze mówią inni, a tutaj jej kopia jest tą, która mówi za wszystkich.

   Odpowiedz
  1. aTOM

   Nie, naprawdę, najpierw Ganon zrobił choćby przypadkowe nawiązanie do Pinkie Spy, potem upiekło mu się z rodzicami Applejack, a teraz jeszcze takie coś… Że zacytuję Starlight: „To niewątpliwie nie jest zwykła koincydencja.”

   Odpowiedz
  2. Henryk Sclaveni

   Właściwie to wychodzi na to, że akcja Crisis’a dzieje się przed odcinkiem „Keep Calm & Flutter On”, wiec na razie wszystko jest w porządku. Tą sprawę z Discordem jeszcze można odkręcić, choćby przez pokazanie, że Elementy Chaosu (mogą stać się dobre, tak jak później Discord. Wtedy wszystko staje się spójne i nawet 4 sezon (co by w nim nie było) nie może tego popsuć. Jedynie moce M6 mogą stać się kłopotliwe, ale pożyjemy zobaczymy.

   Odpowiedz
  3. aTOM

   Nie wiem, czy Ganon będzie się starał zrobić teraz wszystko, aby umieścić akcję niejako „między odcinkami”… Napiszę tylko, abyście pamiętali, że rozdział XXXII ukazał się PRZED odcinkiem „Keep calm…”, bo tam także jest bardzo ciekawa prekognicja ze strony Ganona.

   Koniec. Nie wyciśniecie ze mnie nic więcej.

   Odpowiedz
 5. Poppi379

  aTom, nie żebym cię prosiła, żebyś taką zrobił, ale masz przypadkiem jakąś wersję rozdziału XXIV Bez niewspółpracujących z e-bookiem efektów specjalnyc w kwestiach Velvet? Nie żebym o nie marudziła, bo to świetna sprawa, i dużo fajnych wrażeń jak się czyta na kompie albo telefonie, ale e-book tego nie trawi.. I powtarzam że cię o taką nie proszę, tylko czy np masz jakąś wersje typu: „Przetłumaczyłem, a efekty dodam później” czy coś w tym stylu. Wiem, maruda ze mnie…

  Odpowiedz
  1. aTOM

   Niestety, jedyne co moge zaoferować na chwilę obecną to wersja w Wordzie (odnośnik jest w dokumencie z rozdziałem). Szczerze mówiąc sam nie wiem, dlaczego nie zrobiłem sobie wersji „czystej”, głupi błąd z mojej strony.

   Mogę taką przygotować, ale nie prędzej jak na koniec miesiąca (bo nie da się po prostu „odzalgofikować” tekstu, trzeba go przepisać).

   Odpowiedz
  2. Poppi379

   No trudno, nie musisz tego robic Jak nie chcesz, nienawidxe dokladac komus roboty, a w koncu mogę to zrobic sama prawda? :)Akurat jestem chora wiec problem nudy rozwiazany :3

   (pisane z telefonu z idiotyczna klawiaturą, wiec jak sa bledy, albo zupelnie bezsensowne zdania to przepraszam :c)
   )

   Odpowiedz
  3. aTOM

   Jeszcze się pytasz? Oczywiście, że możesz wstawić link! Pozwolę sobie go potem szybciutko przerobić i umieścić w dokumencie z właściwym rozdziałem 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *