Miesięczne archiwum: Październik 2013

The Editor In My Head [PL]

[random][slice of life]

prereading/korekta: Jet. Wro, Jacek Hożejowski


Opis: Po tym, jak przyjaciółki Pinkie pokłóciły się o wybór odpowiedniej książki do przeczytania, różowa klacz postanawia napisać swoją własną opowieść przy pomocy korektora, którego głos tylko ona słyszy. Ale dlaczego przez cały czas ma dziury w pamięci? Co właściwie poprawia owy korektor? I przede wszystkim, czy ortografia i styl pisania Pinkie kiedykolwiek się poprawią?


Fanfik dedykowany wszystkim korektorom, poprawiaczom i patroszycielom. Życzę wam, byście nigdy nie musieli poprawiać prac pisanych przez Pinkamenę.

—————-
Z przyjemnością informuję także, że właśnie skończył się remont rozdziału XXII CRISIS: Equestrii. Jako, że rozdział XXIII także został już poprawiony jakiś czas temu oznacza to, że jeszcze tylko pięć rozdziałów dzieli was od kontynuacji przygód Twi i spółki.

The Cellist of Saraneighvo [PL]

[dark][slice of life]


autor: Ruirik
prereading/korekta: Jacek Hożejowski, JeT.Wro


Opis: Mawiali, że potężne Saraneighvo nigdy nie upadnie.
Mawiali, że dumne Saraneighvo nigdy nie zapłacze.
Mawiali, że stare Saraneighvo nigdy nie zginie.
W najciemniejszych z chwil, pocieszenie znajdujemy w każdej małej rzeczy.

Oparte na historii Vedrana Smailović’a, prawdziwego Wiolonczelisty z Sarajewa.

———————-
Z góry przepraszam za przydługi wstęp, ale jest on w moim mniemaniu niezbędny.

Przedstawiam wam kolejne tłumaczenie w moim wydaniu. Opowiadanie jest zaledwie kilkustronowe, ale… i tak wywarło na mnie potężne wrażenie. Do tego stopnia, że w trakcie czytania, a potem tłumaczenia łapałem się na tym, że nieustannie przystaję przy każdym akapicie i rozmyślam nad wszystkimi słowami.
Nie wiem, czy to przez brutalnie prawdziwy opis zrujnowanego miasta, czy przez klimat, który miejscami przypominał mi genialnego “Pianistę” Romana Polańskiego. A może to po prostu magia wiolonczeli?

Nosflutteratu [PL]

Nosflutteratu [PL]
[comedy][dark][slice of life]

prereading/korekta: Jet.Wro, Jacek Hożejowski

Opis: Kiedy Twilight Sparkle chciała spędzić spokojny, miły dzień z przyjaciółką, wydawało jej się, że Fluttershy jest ku temu najlepszym wyborem. Lecz kiedy dokonuje ona niespodziewanego okrycia o żółtej klaczy – i jej nietypowym apetycie – wiedza ta okazuje się być niezbyt sprzyjająca relaksacji…

————-
Kolejne tłumaczenie w moim wydaniu. Tym razem jest to historia, na której polską wersję, z tego co wiem, czekało dość sporo osób. Fluttershy, wampiryzm, oraz Twilight w Trybie Intensywnych Badań i Analiz – zapraszam do czytania!

Z innych wieści: rozpoczął się remont rozdziału XXII CRISIS’a. I jak to bywa z remontami w Polsce, trochę potrwa 😛