Miesięczne archiwum: Kwiecień 2014

Sweet Apple Capers [PL]

autor: The RPGenius
przekład: aTOM
korekta/prereading: Zodiak, Jacek, Jet.Wro,
Opis: Pinkie Pie ma ochotę na strudel jabłkowy. I Celestia świadkiem, że go zdobędzie!
——————–
Drodzy Lunie ducha winni czytelnicy, oto kolejna translacja mojego autorstwa. Pinkie, jabłka oraz tak suche dowcipy i gagi, że zalecam przed czytaniem zaopatrzyć się w zgrzewkę wody mineralnej “Vytautas”.

Na pochybel skucysynom!


Przedstawiam kolejne tłumaczenie mego autorstwa. Tym razem o tyle nietypowe, że zrobione w drugą stronę, czyli z polskiego na angielski! A rzeczony przekład dotyczy pierwszego rozdziału (póki co) fanfika „Wiedźma”, autorstwa Zodiaka. Co tu dużo gadać – jeśli kiedykolwiek zetknęliście się z opowieścią o Geralcie z Rivii i się wam spodobała, to jest dla was pozycja obowiązkowa. A teraz macie dwie wersje językowe do wyboru!

Wiedźma [MLPPolska]
The Witch [FimFiction]

Tłumaczenie jest napisane umiarkowanie trudnym językiem (przynajmniej tak mi się wydaje :P), toteż zachęcam każdego do choćby zerknięcia na nie 🙂 Z tego miejsce serdecznie pragnę też podziękować Skrybie Spike’owi za cenne rady i pomoc, oraz oczywiście samemu Zodiakowi za napisanie tak cudnej urody crossoveru.

Z informacji pobocznych – w najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnego rozdziału „Wybrzeża”, a potem… cóż, blog wejdzie w fazę tymczasowego zastoju :/ Ale bez obaw – jeśli dobrze pójdzie, to po powrocie czeka was niezła niespodzianka 🙂

Wybrzeże Mieczy – aktualizacja (rozdział IV)

[crossover][adventure][dark]
 
Wybrzeże Mieczy
 
korekta/prereading: Dolar84, Jet.Wro, artiko
Opis: Gdy tajemniczy wróg zaczyna polować na młodą magiczkę Twilight Sparkle, nawet bezpieczne mury cytadeli Candlekeep nie mogą zapewnić jej bezpieczeństwa. Z wyznaczoną nagrodą za jej głowę i czując na ramieniu oddech śmierci, jedynym ratunkiem dla klaczy jest magia przyjaźni. Być może, wraz z nowymi sojuszniczkami u swego boku, zdoła odnaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania i odkryć swe przeznaczenie.
———————–
Z drogi, złoczyńcy! Nowy rozdział idzie!

„I want to make you scream, scream, scream…”

To przyszło znienacka. Jak dobrze wiecie, w kilku rozdziałach CRISIS: Equestrii pojawiają się przeróbki oryginalnych piosenek. Zacne, warto dodać (no… przynajmniej w oryginale). Ale niejaki ExCellent wykonał pełnoprawny cover jednej z nich!

Fakt, część „chóralna” przy końcu piosenki wyszła tak sobie, ale ni ma co narzekać, bo oto mamy kolejny przykład kreatywności fanów – choć polskich, z ich spamem artystycznym, i tak nic nie przebije 😉


Nie przedłużając – walcie tutaj: 


Dobra, koniec żartów, bo trzeci kwietnia już mamy. Ale art od piterq’a zostaje.